KKK

Mitmes riigis Fur Free Retailer programm töötab?

Fur Free Retailer programm töötab 25 riigis, aga programmiga on oodatud liituma ettevõtted kogu maailmast.

Kuidas te garanteerite, et ettevõte on karusnahavaba?

Fur Free Retailer programmiga liitumisel palutakse ettevõtetel kirjalikult kinnitada, et nad ei müü karusnahka ega karusnahaga ääristatud tooteid. Kui ettevõte hakkab tahtmatult või tahtlikult uuesti karusnahka müüma, võetakse temaga ühendust ja eemaldatakse ta nimekirjast, kuni ta kinnitab uuesti, et on karusnahast loobunud.

Kes saavad liituda?

Kõik rõivaid ja tekstiilitooteid müüvad ettevõtted on oodatud meie programmiga liituma. Peale rõivamüüjate töötab Fur Free Retailer programm ka hoolivate disainerite, kuulsuste, ajakirjade ja teiste tööstuse liidritega, kes keelduvad karusnahka kandmast või reklaamimast ja liituvad Fur Free Partnerite programmiga ning reklaamivad sellega eetilisi moevalikuid.

Kuidas saada karusnahavabaks Fur Free Retailer edasimüüjaks?

Programmiga liitumiseks tuleb kirjalikult kinnitada, et oled loobunud karusnahast ja karusnahaga ääristatud toodete müümisest. Liitumisega ei kaasne ühtegi tasu. Jäta meile oma kontaktandmed kontaktide lehel.

Mida tähendab karusnahavaba?

Karusnahavaba ettevõte ei müü ega reklaami tooteid, mis sisaldavad ehtsat karusnahka. Programmi defintisiooni kohaselt pärineb karusnahk loomadelt, keda peetakse peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil.

Mis on teie karusnaha definitsioon?

Programmi definitsiooni kohaselt tähendab karusnahk igasugust töötlemata või töödeldud loomanahka või selle osa koos karvade või sellele kinnitatud karvakiududega ning karusnaha saamise eesmärgil tapetud ükskõik millise looma karusnahka. “Loomade” hulka kuuluvad näiteks mingid, rebased, küülikud, karakullilambad, kährikud ja teised. “Karusnaha” alla ei kuulu 1) loomanahad, mis on tehtud või tehakse nahkmaterjaliks ning mille töötlemise käigus on eemaldatud või eemaldatakse täielikult karvad, vill ja karvakiud, 2) loomadelt lõigatud, pöetud või kammitud materjalid nagu vill, lambanahk või shearling pöetud lamba nahk, 3) nahkmaterjal, millele on kinnitatud karvad, näiteks karvadega kaetud lehmanahk, või 4) karusnahkse välimuse nimel loodud sünteetilised materjalid.

Millised teised loomsed materjalid ei kuulu Fur Free Retailer programmi alla?

Fur Free Retailer programm keskendub ainult karusnahale. Meie programmi definitsiooni kohaselt pärineb karusnahk loomadelt, keda peetakse põhiliselt karusnaha tootmise eesmärgil.

Angoora ei kuulu programmi, sest seda defineeritakse villana ja sellepärast ei kuulu see “karusnaha” mõiste alla. Siiski on mitmed uurimused välja toonud selles tööstuses esineva julmuse, mistõttu soovitame me angoora kasutamisest loobuda.

Materjalid nagu nahk ja shearling pöetud lamba nahk – pargitud lambanahk, millel on vill endiselt küljes – on pärit loomadelt, keda kasvatatakse söögi eesmärgil. Lambanahad, lehmanahad, tallenahad ja nahkmaterjalid on toidutööstuse kõrvalsaadused ja sellepärast ei liigitu need Fur Free Retailer programmi definitsioonis “karusnaha” alla.

Ainus viis, kuidas olla kindel, et ükski loom pole moekauba tõttu kannatanud, on osta või müüa tooteid, milles pole kasutatud ühtegi loomse päritoluga materjali. Moekaupade tarneahelad on pikad ja keerulised ning sellepärast ei ole tavaliselt võimalik jõuda materjalide esialgse päritoluni, veel vähem anda garantiisid loomade heaolu puudutavate standardite kohta.

Miks on karusnahk keskkonnale kahjulik?

Karusnahatööstus reklaamib usinasti karusnahka “rohelisena”, kuid tegelikkuses on karusnaha tootmine äärmiselt mürgine ja energiat nõudev protsess. Paljud Euroopa reklaamistandardite komisjonid on otsustanud, et karusnaha reklaamimine keskkonnasõbraliku tootena on “vale ja eksitav”.

Karusloomafarmides karusnaha saamise eesmärgil loomade kasvatamine on ebaefektiivne ja raiskav, eriti kuna seda tehakse ebavajaliku edevustoote nimel. Kõige selle tipuks reostab karusloomafarmide loomade reovesi pinnast ja vett.

Pärast loomade nülgimist töödeldakse parkimisprotsessi käigus nahka kantserogeensete kemikaalidega ning peale selle võidakse seda värvida või pleegitada ka teiste mürgiste ainetega. Rahvusvaheline teadustöö on välja toonud, et enamus karusnahku sisaldavad tarbijate tervisele tõsiseid terviseriske põhjustavaid mürke.

Hävimisohus ja ohustatud liikide tapmine ja vigastamine looduses terasest jalalõksude, keha lömastavate lõksude ja püünistega on tõsine ökoloogiline katastroof.

Kokkuvõttes on karusnahk kõike muud kui roheline.

Miks on karusnahk loodusele kahjulik?

Ükski materjal ei ole olematu ökoloogilise jalajäljega – see kehtib ka kunstkarusnaha kohta (nagu ka villa, puuvilla ja teiste materjalide). Üha enam brände loobub karusnahast ja järjest rohkem linnu ja riike keelustavad karusnahkade müümise ja importimise ning nii on tekkinud suurepärane võimalus innovatsiooni tekkeks. Alternatiivsete tekstiilide keskkonnamõjud on väljakutse, millega tootjad peavad tegelema.

Innovatsioon ei lõpe kunstkarusnahaga. Gucci tegevjuht Marco Bizzarri ütles: “Loovus võib karusnaha kasutamise asemel viia meid paljudesse erinevatesse suundadesse,” mis võivad olla uued innovaatiliselt tekstiilid või biotooted, kus päris nahka ja karusnahka kasvatatakse laborites loomi piinamata ja keskkonnakahju põhjustamata.

Tänased tarbijad hoolivad innovatsioonist ja sotsiaalsest vastutusest ning karusnahakaubanduse arhailistes tavades puuduvad need mõlemad.

Kas siin polnud vastust sinu küsimusele? Palun kasuta meie kontaktivormi ja me kirjutame sulle.

Kas tahad kuuluda meie kogukonda?

Soovid karusnahast loobuda? Liitu meie programmiga!

Mida meie brändid arvavad